The draw for the LE: the Rangers are waiting for the Progress of the settlement will go to Monaco

Жеребьевка ЛЕ: Рейнджерс ждет Прогресс, Зиря отправится в Люксембург

Took place the draw for the first qualifying round of the Europa League.

Took place the draw for the first qualifying round of the Europa League. The first matches will take place on June 29, return July 6.

Note that the Ukrainian Olympic and Alexandria will start from the third qualifying round of the Europa League.

Read also: Europa League-2017/18: schedule and match results

The results of the draw:

Maccabi Tel Aviv (Israel) — Tirana (Albania)
Kairat Almaty (Kazakhstan) — Atlantas (Lithuania)
Beitar Jerusalem (Israel) — Vasas (Hungary)
Ordabasy (Kazakhstan) — Siroki Brijeg (Bosnia and Herzegovina)
Crvena Zvezda (Serbia) — Floriana (Malta)
Valletta (Malta) V SS Folgore (San Marino)
Ventspils (Latvia) — Valur (Iceland)
St Johnstone (Scotland) — Trakai (Lithuania)
Odd (Norway) — Ballymena United (Northern Ireland)
Shakhtar Soligorsk (Belarus) — Suduva (Lithuania)
Mladost Lučani (Serbia) — Inter Baku (Azerbaijan)
Chikhura (Georgia) — Altach (Austria)
Fola (Luxembourg) — Milsami (Moldova)
Partyzany (Albania) — Botev (Bulgaria)
FROM Santa Coloma (Andorra) — Osijek (Croatia)
Zaria Balti (Moldova) — Sarajevo (Bosnia and Herzegovina)
Bala Town (Wales) — Vaduz (Liechtenstein)
Vaasa (Finland) — Olympia Ljubljana (Slovenia)
Connes Key (Wales) — HJK (Finland)
Seinäjoki (Finland) — KR Reykjavik (Iceland)
Shirak (Armenia) — Gorica (Slovenia)
Zirya (Azerbaijan) — Differdange (Luxembourg)
Vojvodina (Serbia) — Ruzomberok (Slovakia)
Slovan (Slovakia) — Pyunik (Armenia)
Rabotnicki (Macedonia) — Tre Penne (San Marino)
Rangers (Scotland) — Progressive (Luxembourg)
Domžale (Slovenia) — Flora (Estonia)
Crusaders (Northern Ireland) — Liepaja (Latvia)
Nõmme Kalju (Estonia) — B-36 (Faroe Islands)
Levadia (Estonia) — Cork City (Ireland)
Dacia (Moldova) — Shkendija (Macedonia)
Levski (Bulgaria) — Sutjeska (Montenegro)
Irtysh (Kazakhstan) — Dunav (Bulgaria)
Jagiellonia (Poland) — Dinamo Batumi (Georgia)
Zeljeznicar (Bosnia and Herzegovina) — Zeta (Montenegro)
AEK Larnaca (Cyprus) — Lincoln (Gibraltar)
FC Midtjylland (Denmark) — Derry City (Ireland)
Dinamo Minsk (Belorussia) — Runavik (Faroe Islands)
Ferencvaros (Hungary) Is In Jelgava (Latvia)
Lyngby (Denmark) — Bangor City (Wales)
Trencin (Slovakia) — Torpedo Kutaisi (Georgia)
Lech (Poland) — Pelister (Macedonia)
Mladost Podgorica (Montenegro) — Gandzasar (Armenia)
Videoton (Hungary) — Balzan (Malta)
AEL (Cyprus) — St Josephs (Gibraltar)
Skenderbeu (Albania) — Sant Julia (Andorra)
Haugesund (Norway) — Coleraine (Northern Ireland)
Stjarnan (Iceland) — Shamrock Rovers (Ireland)
Norrköping (Sweden) — Pristina (Kosovo)
AIK (Sweden) — Klaksvik (Faroe Islands)

According to the materials:

iSport.ua
Source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *